logo
Zadzwoń lub napisz zamów usługę
  506-481-282, 33 816-17-27
anmaks.pralnia@gmail.com

Czyszczenie chemiczne:

Czyszczenie chemiczne znajduje się w pewnej opozycji do tradycyjnego prania wodnego. W trakcie prania chemicznego nie używa się wody, lecz specjalnego rozpuszczalnika, za pomocą którego usuwane są zanieczyszczenia z materiałów. W związku z tym czyszczenie chemiczne bywa też nazywane praniem na sucho.

Pranie wodne:

W coraz bardziej pędzącym świecie, codzienne obowiązki powierzamy branży usługowej, która pomaga nam uporać się z rosnącą stertą problemów. W przypadku zabrudzonej odzieży mowa o dosłownej stercie. Nic dziwnego więc, że częściej korzystamy z usług profesjonalnych pralni w celu usunięcia plam z naszych ulubionych ubrań. Dzięki temu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ten rodzaj prania odbywa się na mokro tak, jak wskazuje nazwa. Specjalistyczne detergenty piorące skutecznie i szybko przenikają w głąb tkaniny i usuwają wszelkie zabrudzenia. Jest to unowocześniona forma tradycyjnego prania. Współczesne maszyny pralnicze posiadają wiele ciekawych i przydatnych możliwości, włącznie z automatyczną kontrolą temperatury i wilgotności, a przy tym są niezwykle ekonomiczne i wydajne.

Prasowanie:

Prasowanie polega na użyciu profesjonalnej maszyny prasującej, zwykle podgrzewanego narzędzia, również przy użyciu pary do usuwania zagnieceń i niechcianych zagnieceń z tkaniny. Ogrzewanie odbywa się zwykle do temperatury 180 - 220 °C, w zależności od tkaniny.

Magiel:

Magiel albo maglownica to maszyna służąca do maglowania, czyli prasowania przy użyciu systemu walców. Maglowaniu poddawane są po praniu najczęściej większe sztuki bielizny takie jak pościel, obrusy, ręczniki, zasłony, których prasowanie żelazkiem byłoby uciążliwe i nieefektywne. Dzięki temu Wasze pranie będzie wyglądało nieskazitelnie jak nowe ze sklepu.

Impregnacja:

Skóra naturalna to jeden z najbardziej szlachetnych surowców z których można wykonać nie tylko galanterię skórzaną, ale również obuwie czy torebki. Jeżeli chcemy, aby nasze skórzane akcesoria służyły nam jeszcze dłużej warto zainwestować w środki ochrony i pielęgnacji skór naturalnych.